forex trading logo

Bulgarian English French German Norwegian Polish Romanian Russian Turkish

Кой е Онлайн ?

В момента има 302 посетителя в сайта
Home Литературен клуб „Ангел Каралийчев”
Стражица - Литературен клуб „Ангел Каралийчев”
Оценка на читателите: / 14
Слаба статияОтлична статия 
Написано от Administrator   
Сряда, 18 Януари 2012 11:31
Съдържание на статията
Стражица - Литературен клуб „Ангел Каралийчев”
Награди
Всички страници

Литературен клуб „Ангел Каралийчев”

 

 

 

Литературният клуб „Ангел Каралийчев” е създаден на 11 май 2007 година.

Негови членове (вече около 70) са ученици и учители от СОУ „Ангел Каралийчев”.

Почетни членове на клуба са поетите Христо Медникаров, Николай Христов и Николина Проданова.

Работата в клуба се планира в началото на всяка учебна година.

Част от сбирките са за отбелязване годишнините на именити български творци.

Останалите сбирки са вече традиционни:

- „Вяра, надежда, любов” – 17 септември;

- „Коледа в стихове” – декември;

- „Магията любов” – 14 февруари;

- Рожден ден на Литературния клуб – 11 май.

На тези сбирки участниците четат свои текстове – стихотворения, разкази, есета. Прави се равносметка на постиженията и се споделят бъдещи планове.

Много добри станаха сбирките за отбелязване годишнините на:

- Димчо Дебелянов – 2 октомври 2008;

- Никола Вапцаров – 24 ноември 2009;

- Валери Петров – 22 април 2010;

- Йордан Йовков – 9 ноември 2010;

- Стоян Михайловски – 7 януари 2011;

- Георги Раковски – 20 април 2011;

- Пенчо Славейков – 26 април 2011;

- Ран Босилек – 26 септември 2011.

На тези сбирки животът и творчеството на чествания творец се разкриват чрез презентация, кратък биографичен текст, четене на спомени на техни съвременници, изпълнения на техни произведения, както и на произведения на участниците в клуба, създадени по мото от произведения на твореца.

Подготвят се отбелязване на годишнините на Теодор Траянов – на 30 януари 2012 - и на Емилиян Станев – на 28 февруари 2012 година.

В клуба са представяни книгите на Николай Христов „Чучулигите пеят, когато са в полет” (11 май 2007), Николина Проданова „Има, има любов” (14 май 2009).

На 18 ноември 2011 година бе представен поетичният сборник „Младите поети на България”, представящ стихове на 23 млади поети от нашия клуб. Стихосбирката е издадена от Фондация „Граждани на Новата епоха” с директор Александър Миланов с помощта на щедри дарители от град Стражица. Двадесет и тримата автори получиха от фондацията и грамота „Млад поет на България”. Бяха поздравени от директора Пенка Димитрова и от представител на училищното настоятелство Красимира Желязкова. Поетичният свят на сборника бе представен от Тодорка Цонева.

Литературен клуб „Ангел Каралийчев” е представен в електронно списание „Думите” на издателство „Просвета”. Някои от неговите сбирки са представени в областните всекидневници „Борба” и „Янтра днес”.

 


 

 

 

Учебна 2008-2009 година – наградени ученици на национални литературни конкурси:

1. Радослав Драганов от ІV а клас : за разказ в конкурса „Духът на българина”,

2. Деляна Генова – първо място в конкурса „Мадарски конник”, Шумен, първо място в конкурса „Морето, морето, морето” - Варна, Трето място в конкурса „Силата на хляба”- Благоевград, трето място в конкурса „Стоян Михайловски” – Русе, второ място в конкурса „Любовта в нас” – Варна.

Поощрителни награди в конкурса „Възкресения”- Добрич, в конкурса „Ако имах вълшебна пръчица” - Сливен. Първо място – областен кръг на конкурса „Бог е Любов”.

3. Мара Михайлова (VІІ б клас) – 3 награди: за стихотворение в Международния конкурс „Кастело ди Дуино” в град Триест, Италия, за стихотворение в конкурса „Духът на българина” в град Силистра, за стихотворение в конкурса „Лазарка мома хубава” - София

4. Стелияна Иванова (ІХ клас) – второ място за стихотворение в конкурса „Духът на българина”,Силистра

5. Велислава Александрова (ІV а клас) – второ място за стихотворение в конкурса „Ябълката”, Благоевград

6. , Виктория Стойкова (VІ а клас) – второ място за разказ в конкурса „Ябълката”, Благоевград

 

Наградени ученици през учебната 2010-2011 година

1.Деляна Евгениева Генова –VІІ а клас –отличена на националните литературни конкурси:

- „Стоян Михайловски”

- Морето, морето, морето”

- „Любовта в нас”

- „Моите детски мечти”

- „Водата – извор на живот”

- „Огънят на Орфей”

2. Симона Иванова Стефанова – VІІ в клас – на националния литературен конкурс „Стоян Михайловски”

3. Преслава Руменова Цанева – VІ а клас – на националния литературен конкурс „Духът на българина”

4. Паулина Тодорова Никова – ІХ а клас – на националния литературен конкурс „Водата – извор на живот”

5. Светла Кюранова Минкова – ІХ а клас – на областния конкурс „Велико Търново в мечтите”

6. Анжелика Искренова Илиева – VІІ в клас – І място на областния конкурс „Велико Търново в мечтите”

7. Ивета Георгиева Георгиева – V а клас – ІІ място на областния конкурс „Велико Търново в мечтите”

8. Ралица Емилова Цонева – VІІ клас – ІІ място на националния конкурс, „Сребърна”

Учебна 2011-2012 година – наградени в национални литературни конкурси

1. Преслава Руменова Цанева – VІІ а клас – поощрителна награда за разказ в националния конкурс „Духът на българина”, Силистра

2. Ралица Ноткова Радева – ІХ клас –национален конкурс „Морето, морето, морето”, град Варна;

- ІІ място в националния конкурс за есе „Делото на братя Миладинови”, Институт по етнология, фолклор и етнография към БАН, София;

- за есе в конкурса „Рождество на Спасителя”, Бургас

3. Деляна Евгениева Генова – VІІІ б клас – за стихотворение в конкурса „Рождество на Спасителя”, Бургас;

за есе в конкурса „Обичам природата и аз участвам” на Фондация „Димитър Бербатов”

4. Александра Атанасова Колева – ІV а клас - за стихотворение в конкурса „Рождество на Спасителя”, Бургас

 

 

Нови награди - 02.-03.2012г

1. Деляна Евгениева Генова – VІІІ б клас - ІІ място в раздел „Поезия” в Национален конкурс „Моите детски мечти” – Национален дворец на децата, 24. ІІ. 2012 г.

2. Ралица Ноткова Радева – ІХ клас – І  място в раздел „Проза” в Национален конкурс „Моите детски мечти” – Национален дворец на децата, 24. ІІ. 2012 г.

3. Ралица Ноткова Радева – ІХ клас - отличие в Международен поетичен конкурс „Кастело ди Дуино”, град Триест, Италия, март, 2012 г.

4. Ралица Ноткова Радева – ІХ клас – отличие в конкурс на Регионална библиотека „Петко Рачов Славейков”, град Велико Търново „Аз, Паисий, събрах и написах за моя български род…”, 15. ІІІ. 2012 г.

5. Ивета Георгиева Георгиева – VІ а отличие в конкурс на Регионална библиотека „Петко Рачов Славейков”, град Велико Търново „Аз, Паисий, събрах и написах за моя български род…”, 15. ІІІ. 2012 г.

6. Преслава Руменова Цанева – VІІ а  - отличие в конкурс на Регионална библиотека „Петко Рачов Славейков”, град Велико Търново „Аз, Паисий, събрах и написах за моя български род…”, 15. ІІІ. 2012 г.

7. Велислава Боянова Велинова – VІ б - отличие в конкурс на Регионална библиотека „Петко Рачов Славейков”, град Велико Търново „Аз, Паисий, събрах и написах за моя български род…”, 15. ІІІ. 2012 г.

8. Биляна Мирославова Никифорова – VІ б клас - отличие в конкурс на Регионална библиотека „Петко Рачов Славейков”, град Велико Търново „Аз, Паисий, събрах и написах за моя български род…”, 15. ІІІ. 2012 г.

 

Ученици от СОУ, отличени в литературни конкурси през учебната 2012-13 година:

І. Национален конкурс „Аз обичам Черно море”:

1. Биляна Мирославова Никифорова – VІІ б клас - поощрителна награда за стихотворение

2. Велислава Боянова Велинова – VІІ б клас - поощрителна награда за стихотворение

3. Силвия Йорданова Иванова – VІІ в клас - поощрителна награда за стихотворение

4. Ралица Ноткова Радева – Х клас – І място за стихотворение

5. Радина Иванова Желязкова – Х клас – ІІ място за стихотворение

6. Нели Иванова Плачкова – Х - І място за разказ

ІІ. Национален конкурс „От Коледа до Васильовден”:

1.Деляна Евгениева Генова – ІХ клас - поощрителна награда за стихотворение

ІІІ. Национален конкурс „Морето, морето, морето”:

1. Деляна Евгениева Генова – ІХ клас – ІІ място за стихотворение

ІV. Национален конкурс „Другите до мен”:

1. Деляна Евгениева Генова – ІХ клас - поощрителна награда

V. Международен поетически конкурс „Кастело ди Дуино”:

1. Ралица Ноткова Радева – Х клас

VІ. Национален конкурс „Моите детски мечти”:

1. Мария Стефанова Йорданова – Х клас – І място за стихотворение

2. Деляна Евгениева Генова – ІХ клас – ІІ място за стихотворение

3. Ивета Георгиева Георгиева – VІІ а клас – поощрение за стихотворение

4. Ралица Ноткова Радева – Х клас – поощрение за есе

VІІ Национален конкурс „Водата – извор на живот”:

1. Мария Стефанова Йорданова – Х клас – ІІІ място за поезия

2. Ивета Георгиева Георгиева – VІІ клас - поощрение

VІІІ Национален конкурс за есе „Вярвам в теб”:

1. Мария Стефанова Йорданова – Х клас – ІІ място

ІХ Национален конкурс „Пресмехулници”:

1. Анджела Василиу Наку – VІ клас – І място за басня

Х. Конкурс на Регионална библиотека „Петко Р. Славейков” – Велико Търново „Моят роден град” на тема „Когато се раждаше свободата”:

1. Ивета Георгиева Георгиева – VІІ клас – І място за стихотворение

2. Анджела Василиу Наку – VІ клас – ІІ място за стихотворение

3. Ралица Ноткова Радева – Х клас – ІІІ място за есе

ХІ. Национален конкурс „Христос возкресе – радост донесе”:

1.Ралица Ноткова Радева – Х клас – поощрение за есе

ХІІ. Национален конкурс „Едно невероятно пътуване във времето”:

1.Ивета Георгиева Георгиева – VІІ клас – за разказ

2. Мария Стефанова Йорданова – Х клас – ІІІ място за поезия

ХІІІ. Национален конкурс за творческо писане онлайн на издателство „Просвета”:

1. Деляна Евгениева Генова – ІХ клас – І място за стихотворение

ХІV. Национален конкурс „Копнеж за ученическо творчество”:

1. Ралица Ноткова Радева – Х клас – отлично представяне

2. Мария Стефанова Йорданова – Х клас – отлично представяне

ХV. Национален конкурс „Вълшебният свят на Каралийчев”:

1. Анджела Василиу Наку – VІ а клас – І място за приказка

2. Велислава Боянова Велинова – VІІ б клас – ІІ място за есе

3. Мария Йорданова Стефанова, - Х клас – І място за стихотворение; І място за приказка

4. Ралица Ноткова Радева, - Х клас – ІІІ място за стихотворение; Специалната награда на Националния дворец на децата

5. Михаела Михайлова Кожухарова – ІХ клас – поощрителна награда за стихотворение

ХVІ. Национален конкурс „Мадарски конник”:

1. Александра Йорданова Йорданова – VІ а клас – І място за стихотворение

ХVІІ. Национален конкурс за поезия „Възкресения”:

1.Деляна Евгениева Генова – ІХ клас – поощрение

ХVІІІ. Национален конкурс „Живеем в земята на Ботев”:

1. Деляна Евгениева Генова – ІХ клас – поощрение за стихотворение

ХІХ. Международен конкурс за есе „Моето любимо стихотворение”:

1. Деляна Евгениева Генова – ІХ клас – отлично представяне

ХХІ. Международен детски фестивал "Млади таланти":

1. Мария Стефанова Йорданова - много добро представяне - поезия

 

Последно променен на Сряда, 12 Юни 2013 11:26
 

Популярно

Последни новини

Полезни връзки

Медии


Administrator Milko Kolev

Стражица Стражица Стражица